.

Jak se dozvíme, kdy nám maso přivezete?

O datumu rozvozu informujeme hned na úvodní straně webových stránek. Datum rozvozu také najdete ve Vašem potvrzení objednávky v emailu. Jakmile máme Vaší objednávku připravenou v tašce, tak Vás den dopředu informujeme formou SMS, že následující den Vám budeme vaší objednávku doručovat. Následně přímo v den rozvozu ráno Vám ještě přijde informační SMS s přesným časem příjezdu naší dodávky na Vaší adresu a přesnou částkou za Váš nákup. Maso Vám vždy přivezeme naší dodávkou s chlazením (jinak by to ani nešlo).

Proč se liší cena masa v objednávce a skutečně účtovaná cena na účtence?

Cena v objednávce je pouze předběžná a předpokládaná. Řezník se samozřejmě při krájení vždy snaží co nejvíce přiblížit gramáži v e-shopu, ale ne vždy se to podaří. My se pak při skládání vašeho nákupu snažíme vybíráním jednotlivých balíčků masa co nejvíce přiblížit Vaší předběžné objednávce, ale přesně na korunu to nesedne logicky nikdy. Ve výsledku se ale vždy lišíme maximálně o 10%.

Co znamená vyzrálé maso a jaký je rozdíl mezi suchým a mokrým zráním?

„Vyzrálé“ nebo jinými slovy „vystařené“ maso znamená, že maso po porážce ještě prošlo dalším důležitým procesem – zráním. Tento proces buď probíhá ještě v celých čtvrtích ve visu (suché zrání) a nebo už v rozbouraných zavakuovaných balíčcích jako u vás v lednici (mokré zrání). Vždy je třeba dodržet určitou teplotu a vlhkost (zrací boxy jsou většinou nastavené na stálou teplotu a stálou vlhkost), aby se maso nekazilo. Podle nás je velmi důležité zrát alespoň prvních 7 dní suchým zráním ve visu – v mase proběhnou všechny potřebné procesy, aby bylo maso vůbec použitelné pro další kuchyňské úpravy (například ve Francii Vám ani dřív maso z jatek nevydají). Následně se maso buď i nadále „staří“ ve visu za podstatně vyšších ztrát nebo se rozbourá a dále již zraje ve vakuových balíčcích (mokré zrání). Mokré zrání má velkou výhodu pro výrobce (nižší ztráty), suché zrání má zase naopak velké výhody pro zákazníka, protože zákazník vlastně neplatí krev v balíčku, která mokrým zráním vzniká nadměrně ! A kdo chce platit za krev že?

My zrajeme vždy suchým zráním a to minimálně 3 týdny, poté teprve bouráme a balíčkujeme do vakuových balíčků, které si poté můžete umístit do vaší lednice (nejlépe nulové zóny) a nechat klidně i dalších 20 dní vyzrát. Zkusili jste někdy 40 dní vyzrálé maso? Věřte, že je tak 3x křehčí, 3x dříve uvařené a hlavně daleko chutnější !

Kde najdu, jak mi Vaše maso dlouho vydrží a jak ho skladovat?

Vakuované maso doporučujeme skladovat v chladničce - (trvanlivost takto baleného masa je uvedena na etiketě a je závislá na způsobu uchováváni - zejména na skladovací teplotě). V běžné lednici - při teplotě 5-6 st. C Vám maso bez problémů vydrží další 3 týdny, pokud ho umístíte do tzv. „nulové zóny", kde se prakticky nemění teplota, vydrží i déle.

Po vyndání skladovaného masa z lednice a rozbalení z vakuového balíčku jej nechejte minimálně 10-30 minut volně ležet na vzduchu při pokojové teplotě (tato doba je závislá na délce skladování), maso se znovu prokysličí a získá přirozenou vůni a barvu.

Pozor také na teplotní šok!! Maso po vyndání z chladničky není dobré hned grilovat nebo péct, ale raději počkat pár minut než se srovná teplotně s okolím.

POZOR Maso s kostí (hrudí s kostí , žebro, oháňka, kosti) buď ihned spotřebujte nebo skladujte v mrazničce  !

 

Máte, nebo plánujete nabízet i jiné druhy masa než hovězí?

Nemáme a ani neplánujeme. Chováme jen hovězí a určitě nechceme překupovat jiné druhy masa, protože bychom neměli pod kontrolou jejich kvalitu. 

Je možné vyzvednout maso u Vás i osobně?

Ano, po předchozí objednávce, stačí v košíku ve způsobu přepravy vybrat položku: Biomasicko.cz - Osobní odběr v prodejně v Čisté v Krkonoších 197 (obec Černý Důl). Vyzvednutí je možné vždy pouze v týdnu, kdy probíhá rozvoz a po předchozí telefonické domluvě ohledně času vyzvednutí.

Proč chováte plemeno Limousine a proč porážíte jen jalovice?

Po několikaletém testování různých masných plemen jsme zjistili, že právě toto plemeno je ta nejlepší volba. Relativně bezproblémové porody u telat, relativně slušné přírůstky i v ekologickém chovu a slušná jatečná výtěžnost, to jsou jen některé výhody tohoto francouzského plemene. Například maso plemene Abrdeen Angus má sice více tuku, což je super na šťavnatý steak, ale zase libový tatarák nebo libové zadní do omáček na něm skoro nenajdete. Plemeno charolais má sice vyšší přírůstky a trochu vyšší jatečnou výtěžnost, ale zase velmi problematické porody telat. A proč jalovice? Znáte tu reklamu 4/5 zubních lékařů doporučuje…. Zeptejte se Vašeho řezníka jestli by si dal maso z jalovice nebo býčka, schválně co Vám asi odpoví