+420 730 511 115

Certifikáty

Certifikáty EKOfarmy Arnultovice a vzor autorizované etikety:

Číst dál...

 

Na farmě v Arnultovicích chováme celkem asi 250 kusů dobytka. Stádo krav se od jara do podzimu pase na horských pastvinách na úpatí Černé hory. farmaKaždodenně stádo šplhá do nadmořské výšky 900 metrů nad mořem. V zimním období je veškerý dobytek ustájen v nové moderní a vzdušné stáji v Arnultovicích. V základním stádě najdeme kombinaci francouzských masných plemen (Charolais, Piemontes a Limousine). Krávy a jalovice jsou připouštěny plemennými býky posledně jmenovaného plemene - Limousine.

Plemeno Limousine

Plemeno Limousine vykazuje vysokou jatečnou výtěžnost při zachování špičkové kvality masa. Hovězí maso je velice čisté a maximálně libové při zachování křehkosti, jemnosti a šťavnatosti. Maso vykazuje vynikající kvalitu, zvlášť v kategorii mladé hovězí.

Vyzrálé hovězí maso (resp. vystařené) a balení do vakua 

Pro přípravu kvalitních pokrmů a zvýšení křehkosti masa,  necháváme vždy před bouráním jednotlivé čtvrtě minimálně 20 dní vyzrát ve visu (tkzv. suché zrání ve zrací komoře u nás v bourárně). Od srpna 2014 veškeré maso kromě kostí vakuujeme, takže  ve zrání Vámi vybraného kousku masa můžete doma ve Vaší chladničce ještě pokračovat. Jako NOVINKU Vám nabízíme na přání možnost porcování! Chcete např. 1 kg masa rozdělit na menší díly nebo dokonce na plátky a poté zavakuovat? Stačí zaškrtnout políčko "porcovat" a pak již do textu na konci košíku připsat, jak si konkrétně jednotlivé porce představujete :-).  

 

Ochutnejte naše hovězí maso

Celoročně dodáváme vyzrálé hovězí maso přímo do domu našich zákazníků a v tuto chvíli také do několika restaurací:

Arts Café Kralupy nad Vltavou , kde můžete ochutnat vynikající  burgery z našeho mělněného masíčka a také hovězí tatarák,

Twin Lids, Praha 6, kde můžete ochutnat burgery z našeho mělněného masíčka, hovězí tatarák a opravdovou kulinářskou specialitu žebro na pečení

DOPRAVA AŽ DO DOMU:

Pravidelně rozvážíme tyto obce a jejich okolí: Černý Důl, Janské Lázně, Svoboda nad Úpou, Mladé Buky, Trutnov, Úpice, Svatoňovice, Pilníkov, Chotěvice, Čermná, Hostinné, Rudník, Lánov, Dolní Dvůr, Strážné, Vrchlabí, Kunčice, Jilemnice, Semily, Dvůr Králové, Choustníkovo Hradiště, Kuks, Jaroměř, Smiřice, Hradec Králové, Hořice, Jičín, Sobotka, Turnov, Hodkovice, Malá Skála, Liberec, Jablonec nad Nisou, Albrechtice, Jablonec nad Jizerou, Rokytnice, Nová Paka, Mladá Boleslav, Brandýs, Praha, Benátky nad Jizerou, Kralupy nad Vltavou, Veltrusy, Mělník, Kolín, Pečky, Poděbrady, Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov a Miletín     

 

Čerstvě vybourané 20 dní vyzrálé hovězí maso rádi dovezeme i do Vaší kuchyně. Vyzrálé hovězí maso v bio kvalitě můžete objednávat 24 hodin denně přímo z Vašeho domova prostřednictvím e-shopu.

 

Proč kupovat Hovězí maso právě u nás?

  • Jasný a prokazatelný původ - zvíře vždy jen z naší farmy.
  • Chováme jen masné plemeno Limousine (nikdy neskončí na Vašem talíři vyřazená mléčná kráva).
  • Zvířata se většinu roku pasou na horských pastvinách, v zimním období jsou krmena jen senem z naší farmy (bez antibiotik, hormonů, pesticidů a kvasinek v krmivu).
  • Ekologická porážka - bezstresově - jen takto se při porážce nevylučují do masa nežádoucí látky.
  • Rozvážíme pouze maso z mladých 2-3 letých jalovic.
  • Hovězí maso necháváme ve čtvrtích u nás v bourárně ve zracím boxu při teplotě 1°C 20 dní vyzrát (o 200-300 % vyšší křehkost a až o 50% kratší doba vaření).
  • Díky našemu E-shopu si můžete vybrat z více jak 40-ti položek jakýkoliv kousek masa chcete.
  • Každý kousek masa balíme u nás v bourárně do vakuového sáčku a na přání porcujeme a zabalíme po Vámi zvoleném množství.
  • Doprava - maso Vám můžeme přivézt naší vlastní dodávkou 1-2x do měsíce až do domu zachlazené na 2-3 °C nebo se pro něj i můžete zastavit v naší bourárně v Čisté v Krkonoších.

  

Pevně věříme, že Vám bude hovězí maso z ekofarmy Arnultovice vždy chutnat.

 

Dělení hovězího masa

Hovězí maso se primárně rozděluje na maso přední a zadní:

Přední - Kližka, Krk, Přední s kostí, pupek, vysoký rošťenec

ZadníKýtaořech, váleček, karabáček, květová špička, Plec: kulatá plec - falešná svíčková (tkzv. pérko), loupaná plec, Roštěná Pravá svíčková  

Číst dál...

Posílat novinky

Kalendář rozvozu

červen 2019
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Doprava do domu

Rozvoz masa-dopravné

 

Volejte +420 730 511 115

Dovezeme Vám masíčko až do domu

Copyright © 2019 Ekofarma Arnultovice. Všechna práva vyhrazena.